Wróć do Akcji bibliotecznych

Akcja „Kup Pan szczotkę ,czyli 500 na 100” zakończona!

Kolejna już akcja pomocy prowadzona we współpracy z poznańską Fundacją Redemptoris Missio została zakończona . Tym razem poprosiliśmy społeczność naszej Szkoły o zakupienie szczoteczek i past do zębów, które wkrótce trafią do rąk  małych Afrykańczyków narażonych jak wszystkie dzieci na groźną próchnicę. Zebraliśmy 463 sztuki przyborów do higieny zębów:

• 249 szczoteczek
  • 214 past

Do zbiórki włączyły się przede wszystkim klasy I – III SP. Dziękujemy oczywiście wszystkim uczniom SP, Gimnazjum, LO i ich rodzicom, którzy wsparli naszą akcję i - często kolejny już raz - odpowiedzieli na apel naszego patrona św. Jana Pawła II o budowanie cywilizacji miłości i rozwijanie wyobraźni miłosierdzia. Wszystkie dary zostaną przekazane do biura Fundacji w Poznaniu a stamtąd w krótkim czasie trafią do Afryki.

W ten niecodzienny sposób chcieliśmy uczcić 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, którą wywalczyliśmy po 123 latach, ale która nie byłaby możliwa bez wsparcia wielu życzliwych ludzi na całym świecie. Dzisiaj to my, Polacy, ciesząc się wolnością
i dostatkiem możemy wesprzeć potrzebujących. Nie udało się wprawdzie zebrać 500 darów, ale zabrakło niewiele :)

Zamieszczono: 28 listopada 2018 r.