Wróć do Akcji bibliotecznych

Opatrunek na ratunek już po raz 8 w naszej szkole…

Po raz kolejny mamy możliwość jako społeczność Szkoły włączyć się w akcję poznańskiej Fundacji Redemptoris Missio pod hasłem „Opatrunek na ratunek”. Otrzymaliśmy serdeczne podziękowanie za współpracę i otwarte serce.

Zwracamy się ponownie z prośbą o życzliwe i hojne (każdy na miarę możliwości) wsparcie kolejnej edycji akcji „Opatrunek na ratunek”. Zbiórkę rozpoczniemy 1.10.2019 r. zakończymy 31.10.2019 r. Pomoc w postaci różnego typu materiałów opatrunkowych można składać u Wychowawców lub przynosić do szkolnej Biblioteki a także zostawić w recepcji szkoły u p. Małgorzaty Skrzypek. Z góry dziękujemy wszystkim za otwartość na potrzebujących, nasza pomoc ponownie ma szansę trafić w najbardziej odległe miejsca.

Akcja pod patronatem Biblioteki Szkolnej, Szkolnego Koła Caritas i Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej.

Więcej informacji pod adresem:https://medycynamisjach.org/opatrunek-na-ratunek

Poniżej list od p. Prezes Fundacji Redemptoris Missio

Nasi Wspaniali Darczyńcy z Zespołu Szkół Katolickich im. św. Jana Pawła II w Śremie!

Misjonarze nieustannie piszą do nas prośby o bandaże, strzykawki, igły, plastry i rękawiczki jednorazowe dla swoich podopiecznych. Aby móc odpowiedzieć na ich prośby rozpoczynamy kolejną edycję – już 8 !-akcji "Opatrunek na Ratunek".

Dzięki środkom pochodzącym z tej Akcji znacznie poprawi się jakość opieki lekarskiej świadczonej przez misyjne szpitale i przychodnie. O zadrapania i rany w afrykańskich warunkach jest niezwykle łatwo. W Afryce nikogo nie dziwi widok dziecka idącego do szkoły z maczetą. Dzieci karczują roślinność wokół budynków szkoły, aby nie chroniły się w nich węże. Afrykańskie mamy gotują posiłki na ognisku i pozostawione bez opieki dzieci bardzo często ulegają poparzeniom. Aby pomóc w takich sytuacjach potrzebne sąśrodki opatrunkowe. Liczy się każdy bandaż!

Zbieramy wszelkiego rodzaju gazy, bandaże, plastry, rękawiczki jednorazowe, strzykawki i igły (uwaga: nie zbieramy wody utlenionej).

Rzeczy te można przysyłać do Fundacji do połowy stycznia 2018 r.  (do środka paczki należy dołączyć karteczkę z nazwą i adresem instytucji, abyśmy mogli podziękować).

Jeśli chcielibyście do naszej Akcji dołączyć - serdecznie zachęcamy!

Więcej informacji  można znaleźć tutaj: https://medycynamisjach.org/opatrunek-na-ratunek

Zapraszamy tez do polubienia nas na fb https://www.facebook.com/fundacja.redemptorismissio/

Serdecznie pozdrawiam!

Justyna Janiec-Palczewska
Prezes Zarządu
Fundacja Pomocy Humanitarnej
„Redemptoris Missio”
Fundacja Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio

Zamieszczono: 23 września 2019 r.

Człowiek jest wolny. Człowiek jest wolny także, ażeby mówić nieprawdę. Ale nie jest naprawdę wolny, jeżeli nie mówi prawdy.