Wróć do Akcji bibliotecznych

Akcja „Przygarnij książkę”

Drodzy Uczniowie, Nauczyciele, Szanowni  Rodzice, już 4 rok prowadzimy akcję promującą czytelnictwo „Przygarnij książkę” . Na szkolnych korytarzach (korytarz I piętra w pobliżu sali 12 oraz dolny korytarz nauczania wczesnoszkolnego)postawione są regały z książkami przekazanymi na naszą akcję. Wszystkich pasjonatów czytania i książek zapraszamy do aktywnego udziału w akcji otwartej wymiany książek na zasadzie: „przygarnij”, przeczytaj, odłóż na półkę lub zatrzymaj dla siebie. Do Biblioteki szkolnej trafiają jako darowizny różne książki, część z nich zasila Księgozbiór, część trafia na regały. Te książki można będzie zabrać do domu, przeczytać, odnieść na półkę, z której ją zabraliśmy lub zatrzymać na własność. Zapraszamy serdecznie do czytania jak i przekazywania kolejnych książek do szkolnej Biblioteki.

Jak przyłączyć się do akcji? Nic prostszego!!!

  1. Przejrzyj domową biblioteczkę, sprawdź, z których książek „wyrosłeś/ wyrosłaś”, z których już nie korzystasz, którymi możesz się podzielić z innymi?
  2. Zapakuj książki i przynieś je do szkolnej Biblioteki.
  3. Nauczyciel - bibliotekarz i uczniowie z Koła „Czytanie jest OK!”  posegregują przyniesione książki na te, które, powiększą Księgozbiór Biblioteki i będą służyć społeczności szkolnej lub staną się książką„do przygarnięcia”.
  4. Te książki można będzie zabrać do domu, przeczytać, odnieść na półkę regału albo zatrzymać na własność.

Serdecznie zapraszam do udziału w Akcji
Iwona Tomaszewska, bibliotekarz

Zamieszczono: 18 września 2019 r.

Galeria zdjęć

Galeria biblioteczna


Godziny otwarcia

Poniedziałek

08.00 - 13.45

Wtorek

08.00 - 08.50
11.30 - 15.30

Środa

08.00 - 14.40

Czwartek

08.00 - 14.40

Piątek

08.00 - 13.45


Myśl tygodnia

Człowiek nie może przecież oprzeć swego życia na czymś nieokreślonym, na niepewności albo na kłamstwie, gdyż takie życie byłoby nieustannie nękane przez lęk i niepokój. Można zatem określić człowieka jako tego,który szuka prawdy.

Jan Paweł II


Regulaminy

Regulamin Biblioteki

Regulamin Czytelni


kcek.pl