Warto wypożyczyć

Zapraszam do wypożyczenia nowości, które pojawiły się niedawno w naszej bibliotece, przeczytajcie, proszę, krótkie prezentacje kilku książek, a potem do wypożyczenia... Biblioteka czeka!

Ciekawa książka dla Najmłodszych

Miś zwany Paddington i inne książki z tej serii, Michael Bond

Na stacji kolejowej Paddington w Londynie pojawia się mały, zagubiony miś. Na szyi ma karteczkę: „Proszę zaopiekować się tym niedźwiadkiem. Dziękuję”. Czy miś znajdzie dom? Czy państwo Brown zechcą przyjąć go na zawsze? Czy mały umorusany marmoladą niedźwiadek stanie się ulubieńcem Jonatana i Judyty?

Koń na receptę i pozostałe części serii, Agata Widzowska Pasiak

Miłość do koni bywa lekiem. Przekonała się o tym grupa dzieci spędzająca wakacje na wsi w ośrodku hipoterapii. Między podopiecznymi a zwierzętami tworzy się silna więź. Szczególnie ważny staje się tytułowy koń na receptę, Szogun, którego chce odebrać stadninie jego właścicielka. Dzieci szukają rozwiązania. Rozbijają swoje skarbonki, zbierają w lesie jagody i grzyby. Piszą również wiersze o koniach, malują do nich ilustracje i próbują sprzedać swoje dzieła turystom. Czy ich wysiłki okażą się skuteczne, a zarobione pieniądze wystarczą na wykupienie Szoguna, by mógł nadal służyć ich niepełnosprawnym kolegom?
Koń na receptę to poruszająca opowieść o wielkiej sile przyjaźni, radzeniu sobie z przeciwnościami losu i satysfakcji ze wspólnego działania. Jednak przede wszystkim to historia o miłości pomiędzy człowiekiem a zwierzęciem. Miłości, która niesie uzdrowienie.

Ciocia Jadzia w Rzymie i inne książki z tej serii, Eliza Piotrowska

Ciocia Jadzia wygrała wycieczkę do Rzymu! Dla trzech osób. Tą trzecią osobą jest Wiktoria, przyjaciółka z podwórka. Przygody zaczynają się już w samolocie, kiedy to wszyscy zakładają kamizelki ratunkowe w obawie przed katastrofą. Ale to na szczęście fałszywy alarm.
W Rzymie są zabytki, ale nie tylko. Są też dobre lody, pizza i nowe znajomości. Wycieczka do Rzymu okazuje się bardzo udana, jak zresztą wszystko, w czym macza palce ciocia Jadzia.

Czytam sobie. Planety pana Mikołaja. O wielkim astronomie. Poziom 1 i inne książeczki z tego poziomu, Anna Czerwińska-Rydel, Katarzyna Bajerowicz

Kiedy Mikołaj Kopernik był małym chłopcem, lubił patrzeć w niebo pełne gwiazd. Nie bał się zadawać pytań, gdy coś go zainteresowało lub budziło jego wątpliwości. To między innymi dzięki temu, już jako znany astronom, dokonał odkryć, które rozsławiły jego imię w całym świecie.

Czytam sobie. Troja. Historia upadku miasta. Poziom 2 i inne książki z tego poziomu, Zofia Stanecka, Piotr Fąfrowicz

Dzięki tej książce możesz przenieść się do starożytnej Troi i poznać historię jej mieszkańców. Daj się wciągnąć w wir opowieści i przekonaj się, jaki wpływ na wydarzenia na ziemi mieli greccy bogowie z Olimpu. Poznaj bohaterów, zwycięzców i przegranych.

Czytam sobie. Edison. O wielkim wynalazcy. Poziom 3 i inne książki z tego poziomu, Ewa Nowak, Agata Kopf

Thomas Edison był ogromnie ciekawy świata. Od dziecka przeprowadzał wiele eksperymentów, zadawał mnóstwo pytań i szukał odpowiedzi. Książka Ewy Nowak to opowieść o jednym z najbardziej znanych i twórczych wynalazców na świecie. I prawdziwa gratka dla wszystkich małych odkrywców!

Zamieszczono: 17 listopada 2019 r.

Ciekawa książka dla Młodych

Książki, które warto przeczytać

Panna Foch

Po przeprowadzce do Wiśniowej Góry Pola zdecydowanie traci humor. Musiała zostawić w Warszawie najlepszą przyjaciółkę marzącą o karierze szafiarki i modnego Julka, do którego wzdychają wszystkie dziewczyny. Co można robić w fasolowym raju, gdzie tata zamierza zostać hodowcą roślin strączkowych, mama robi bezpłatny przegląd zębów sąsiadom, bliźniaki malują dom na buraczkowo, a Czarny Kieł dzielnie im pomaga w znaczeniu farbą nowego terytorium? Co gorsza, na horyzoncie pojawia się pewien gburowaty osobnik, a wraz z nim nowe przezwisko, które pasuje do Poli jak ulał: panna Foch. Ponurak i królewna zdołają się jednak w końcu dogadać, gdy ten pierwszy zmieni czarne kalosze na trampki, a ta druga włoży różowe okulary...

Zosia z ulicy Kociej w podróży

Książka opowiada o zamieszaniu, jakie często zdarza się przed i w trakcie wakacyjnego wyjazdu. Zosia z siostrą, kuzynostwem i dwoma szalonymi babciami leci na wakacje na grecka wyspę Santorini. Kilka dziwnych zbiegów okoliczności, niespodziewanych sytuacji oraz nagle znalezionych zwierzątek powodują chaos, który jest jednak zabawny.

Polowanie na niebieskie migdały

Irenka jest nieśmiała, a bardzo chciałaby zdobyć sympatię najfajniejszych dziewczyn w klasie. Marzy też o miłości, tej pierwszej prawdziwej. Jednak ciągle coś idzie nie tak… W domu wszystko stoi na głowie — babcia Gunia stroi fochy, tata coraz częściej chodzi do pubu, a bracia działają Irence na nerwy. Co prawda mama próbuje ratować sytuację i jakoś posklejać rodzinną układankę, ale dziewczyna ma dość. Chciałaby żyć po swojemu! Tylko czy w pogoni za niebieskimi migdałami uda jej się nie zapomnieć, co jest w życiu najważniejsze?

Klasa pani Czajki

Małgosia, Kamila, Maciek, Kaśka, Michał, Kinga rozpoczynają naukę w gimnazjum. Trafiają do klasy Barbary Czajki, surowej, ale sprawiedliwej polonistki. Jej uczniów różni wiele – zainteresowania, stan majątkowy, uroda, charakter i temperament. Będą musieli jednak znaleźć wspólny język, aby przetrwać trzy najbliższe lata...
Napisana wartkim, współczesnym językiem powieść o szkolnej codzienności i problemach każdego nastolatka: rodzących się pasjach, pierwszych zauroczeniach, walce z kompleksami i odrzuceniem, klasowych intrygach, miłosnych wyborach, przyjaźniach wystawianych na próbę.
Pierwsze wydanie "Klasy pani Czajki" w wersji drukowanej rozeszło się w nakładzie ponad 30 tysięcy egzemplarzy i znalazło się na liście bestsellerów.

Zamieszczono: 14 stycznia 2018 r.

Ciekawa książka dla Rodziców

Nowe książki, które warto przeczytać

Zapraszam do Biblioteki, nowe książki, które warto wypożyczyć i przeczytać!

Którędy do małżeństwa - kogo poślubić i czy warto czekać z seksem do ślubu? - Mariola i Piotr Wołochowiczowie

Dlaczego warto przeczytać tę książkę?

 • Nowe wydanie praktycznych poradników, które odmieniły życie wielu młodych ludzi. Szczere odpowiedzi na życiowe pytania ilustrowane wieloma przykładami. Całość napisana przystępnym językiem i atrakcyjnie wydana. Polecamy szczególnie młodzieży w wieku gimnazjalnym, licealnym oraz dla rodziców i osób pracujących z młodzieżą.
 • Dlaczego mam myśleć o małżeństwie gdy jestem jeszcze tak młody?
 • Jak mam wybrać współmałżonka?
 • Czy ON się zmieni po ślubie?
 • Czy warto czekać ze współżyciem do ślubu?
 • Jak przetrwać pokusę masturbacji?
 • I odpowiedzi na wiele innych, życiowych pytań.

Miłość niejedno ma imię - o zakochaniu, randkowaniu i rozpoznawaniu prawdziwego uczucia - Mariola i Piotr Wołochowiczowie

 • Czym różni się miłość od zakochania?
 • Czy miłość to uczucie?
 • Jaką wartość ma pocałunek?
 • Jak poradzić sobie z odrzuceniem?
 • Na ile można pozwolić sobie przed ślubem?
 • I odpowiedzi na wiele innych, życiowych pytań.

I nie zmarnować życia – o zaakceptowaniu siebie, rozwoju i przygotowaniu do życia w rodzinie - Mariola i Piotr Wołochowiczowie

 • I nie zmarnować życia – o zaakceptowaniu siebie, rozwoju i przygotowaniu do życia w rodzinie
 • Jak polubić siebie?
 • Jak nie marnować swojego czasu?
 • Co wspólnego ma niepłodność z legginsami i spódniczkami?
 • Czy trzeba bać się dzieci?
 • Czym różni się wychowanie seksualne od przygotowania do życia w rodzinie?
 • I odpowiedzi na wiele innych, życiowych pytań.
 • Nowe wydanie rozszerzone o temat aborcji, wpływu pornografii oraz ideologii gender na życie człowieka!

Zamieszczono: 13 maja 2017 r.

Ciekawa książka po angielsku

Fairy Tales Every Child Should Know - pobierz

The Adventures of Huckleberry Finn - pobierz

The Little Prince - pobierz

The Secret Adversary - pobierz

Książki pobrane z serwisu english-e-books.net

Książki dla tych, którzy nie lubią czytać!

Najprostsza rzecz, którą możesz zrobić, jeśli myślisz, że nie lubisz czytać lub dla dziecka, o którym myślisz, że nie lubi czytać, to zmienić nastawienie. Zamiast myśleć, że nie lubię czytać lub mam dziecko, które nie lubi czytać, myślimy: Jestem wymagającym czytelnikiem, Mam w domu bardzo wymagającego czytelnika.Bez różnicy? Nieprawda. Pierwsze podejście zakłada same trudności i usprawiedliwia ewentualny brak podejmowania działań z naszej strony: nie lubię, dziecko nie lubi, nic się nie da zrobić. Inaczej jest, kiedy myślimy o wymagającym czytelniku – to oznacza, że to my lub rodzice, MUSIMY STARAĆ SIĘ BARDZIEJ. Wyszukiwać tytuły, formy, ilustracje, tematy, które przykują uwagę nas lub naszego dziecka. Nigdy nie komentować: „Kupiłem 10 książek, żadnej nie przeczytałem, bez sensu”, „Wypożyczyliśmyz biblioteki tyle tytułów, nawet nie wziąłeś do ręki”, itd. Tylko… szukać dalej. Zachodzić do księgarń, bibliotek, na targi. Walczyć. Zwyczajnie. Aż coś zaskoczy. Wiem, że to wymaga cierpliwości, ale jest wykonalne.

Dlatego i w naszej szkolnej Bibliotece pojawił się regał z książkami dla tych ,„co nie lubią czytać” lub raczej dla „wymagających czytelników”. Pierwsze pozycje, które proponujemy to:

„Przybysz”

Mężczyzna po raz ostatni czule całuję swoją żonę i córkę, by za chwilę wejść na pokład statku, którym przemierzy ocean. To bolesne rozstanie jest początkiem najważniejszej podróży w jego życiu – opuszcza dom w poszukiwaniu nowego, lepszego miejsca dla swojej rodziny. Kiedy w końcu zejdzie na ląd jego oczom ukaże się absolutnie niezwykły świat. Zamieszkały przez mówiących w dziwnym języku ludzi, pełen fantastycznych stworzeń i zapierających dech w piersiach budowli. I choć często towarzyszyć będzie mu uczucie zagubienia, w końcu obudzi się w nim nadzieja. Ta niema książka to powieść graficzna Utwór Shauna Tana obywa się bez słów i trudno też znaleźć słowa, które w pełni oddałyby jak piękną, pod każdym względem jest opowieścią.

„Arcypalce”

Marion Deuchars proponuje młodym czytelnikom niezliczone aktywności plastyczne, do których potrzebne są wyłącznie własne dłonie i tusz. Z tej interaktywnej książki dowiemy się, jak zrobić litery, wzorki, zwierzęta, postacie, a nawet całe dzieła sztuki za pomocą własnych odcisków palców. Czas na zabawę w odciskanie!

„Zróbmy sobie arcydziełko”

To 224 strony pełne inspirujących pomysłów, ćwiczeń i informacji, które wciągają młodego czytelnika do pasjonującej zabawy w sztukę. Twórcze zadania inspirowane dorobkiem wielkich artystów – od Leonarda da Vinci, przez Picassa, Van Gogha i Matisse’a – oswajają z niezliczonymi technikami artystycznymi i historią sztuki, a przede wszystkim – rozwijają kreatywność i twórczą wyobraźnię.

Galeria zdjęć

Galeria biblioteczna


Godziny otwarcia

Poniedziałek

8.00 – 09.50
10.35 - 15.30

Wtorek

8.00 - 10.45
13.30 – 14.40

Środa

8.00 - 15.30

Czwartek

08.00 - 15.30

Piątek

8.00 - 10.45
11.30 - 13.00


Myśl tygodnia

Trzeba być zawsze tym, czym Bóg chce, aby człowiek był. Wtenczas nigdy nie jest się niczym! Na wypełnianiu woli Bożej polega wielkość człowieka, miłość i… świętość.

Jan Paweł II


Regulaminy

Regulamin Biblioteki

Regulamin Czytelni


kcek.pl